Menu

   SCHOOL SPORTS AND CULTURAL ACTIVITIES FEDERATION-INDIA

An Association formed to promote sports and cultural activities in school, Registered Under Society Registration Act, 1860. Regd. No. ROS/North/369/2014.  

CLICK HERE FOR CERTIFICATE NO. AND VERIFICATION OF CERTIFICATE

NATIONAL SPORTS MEET-20-21

POLICE MODERN SCHOOL, MATHURA, UTTAR PARDESH

 

REGISTRATION/CERTIFICATE  NO.  OF PARTICIPATES

S. NO.

PLAYER’S NAME

FATHER’S NAME

DATE OF BIRTH

STATE

TEAM IN-CHARGE

GAME/

EVENT

AGE GROUP

POSITION

REMARKS

CERTIFICATE NO.

  1.  

M PRIYANKA

M MUNIKRISHAN

18.09.1999

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/001

  1.  

S. ASWINI

R SRINIVASAN

07/04/2000

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/002

  1.  

A. MEGHA

ANANDHA KUMAR B

19/08/2000

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/003

  1.  

S SARANHA

K SANKAR

25/03/2001

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/004

  1.  

H THASWIN

D HYDER

27/05/2001

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/005

  1.  

VARSNAVE DEVI S

SELVARAJ G

25/02/2005

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/006

  1.  

R. PENNARACI

P. RAJA

10/12/2001

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/007

  1.  

R. VAISHALI

S RAVI KUMAR

24/09/2001

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

SR GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/008

  1.  

MARY ROSELIN M

NANI L

04/06/1999

TAMILNADU

PARBU SIR

T/TENNIS

SR. GIRLS

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/009

  1.  

NIVETHA A GAYATHRI

ARUL MURGAN S

03/10/2006

TAMILNADU

PARBU SIR

200 MTRS

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/010

  1.  

M. TARNI SELVAN

K. R. MADHESHWARAN

28/02/2005

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/011

  1.  

K. VISWAN

K. KIRUBAKARAN

17/09/2003

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/012

  1.  

S. KISHORE

M SOLAI

07/06/2004

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/013

  1.  

MOULITHARAN N

NAMBIRAJAN C

17/03/2003

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/014

  1.  

VISHAL A. L.

ANANDHA KUMAR N

07/08/2007

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/015

  1.  

M. SANTHOSH

D. MUNIYAPPAN

10/07/2003

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/016

  1.  

S. SATHA SIVAM

STALIN M

02/11/2004

TAMILNADU

PARBU SIR

THROWBALL

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/017

  1.  

ABHISHEK KUMAR

RAMBABU SHAH

10/12/1999

BIHAR

A-19 B

1OO MTRS

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/018

  1.  

ABHISHEK KUMAR SINGH

SATRAUAGHAN SINGH

05/02/2000

BIHAR

A-19 B

2OO MTRS

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/019

  1.  

JITENDRA KUMAR

VISHWANATH RAY

18/07/2001

BIHAR

A-19 B

100 MTRS

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/020

  1.  

UMESH PRAJAPT

VITHLA PRAJAPAT

24/01/2002

RAJASTHAN

A-19 B

200 MTRS

U-19 B

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/021

  1.  

D.  SAMEER

D.  SHARFUDIN

06/03/2003

A. P.

CHINNA

DISCUSS TH.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/022

  1.  

S. ILIAS AHMAD

MEERA MOHIDDIN

17/08/2003

A. P.

CHINNA

200 MTRS

U-17 B

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/023

  1.  

V.  PARAMESH

V. HANUMANTHU

10/06/2002

A. P.

CHINNA

100 MTRS

U-19 B

PARTICIP

 

NSM-20-21/PSM/MAT/024

  1.  

K.  RAMESH

V MUNI RANGODU

15/07/2006

A. P.

CHINNA

JAVALION

U-17 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/025

  1.  

E. SATISH KUMAR

V ESHWAR

03/12/2004

A. P.

CHINNA

LONG JUMP

U-17 B

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/026

  1.  

MD. AFHAM ALAM

FAIYAZ ALAM

11/06/2003

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/027

  1.  

AMAN

SHER SINGH

26/05/2003

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/028

  1.  

ANUJ

SHER SINGH

12/08/2004

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/029

  1.  

ROHIT KUMAR

ANIL KUMAR

28/05/2003

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/030

  1.  

ARYAN

VIKAS

26/01/2006

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/031

  1.  

AJAY

SANJAY

21/01/2002

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/032

  1.  

MANDEEP

CHANDRIKA PARSAD

13/10/2003

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/033

  1.  

LAKSHAYT

PANKAJ

21/05/2006

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/034

  1.  

ADITYA

SANJAY

02/05/2006

DELHI

DHURAV

KABADDI

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/035

  1.  

VADDE PARAMESH

V.  HGANUMANTHU

10/06/2007

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/036

  1.  

A. VAMSI

C N . ANANDBABU

05/11/2004

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/037

  1.  

ERAKAMANU SUBHASH

E RAMESH

07/07/2004

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/038

  1.  

S. ILIAS AHMMAD

S. MEERA MOHIDDIN

17/08/2003

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/039

  1.  

SYED JAVEED

SYED MAHABOOB BOSHA

01/01/2007

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/040

  1.  

D. SAMEER

D. SHARFUDDIN

06/03/2003

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/041

  1.  

R. AMARESH

C. RAMAKRISHNA

17/12/2003

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/042

  1.  

K. RAMESH

K MUNI RANGADU

15/07/2006

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/043

  1.  

E. SATHISH KUMAR

V. ESHWAR

03/12/2004

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/044

  1.  

VOONNA NANAJI

V RAMAKRISHNA

08/04/2005

A.P.

J CHINNAH

KABADDI

U-17 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/045

  1.  

CHETAN SHARMA

DINESH CHAN SHARMA

01/01/2008

U.P.

SUNIL BULANDSHR

200 MTRS

U-14 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/046

  1.  

KHOJENDER KR.

YASHPAL

07/06/2004

U.P.

SUNIL

ATH

U-17 B

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/047

  1.  

DIVYANSH VARSHENY

ABHILESH VARSHNEY

12/07/2004

U.P.

SUNIL

T. TENNIS

U-17 B

PARTICIPATE

 

NSM-20-21/PSM/MAT/048

  1.  

SUNNY RAJPUT

DHARMENDRA SINGH

24/08/2003

U.P.

SUNIL

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/049

  1.  

VIPIN KUMAR

LAKSHAY SINGH

10/10/2004

U.P.

SUNIL

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/050

  1.  

AKHILESH YADAV

KALE SINGH

05/06/2004

U.P.

SUNIL

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/051

  1.  

VATSAL VARSHNEY

LOKESH KUMAR GUPTA

18/08/2003

U.P.

SUNIL

POWER LIFT.

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/052

  1.  

VIVEK RAJ

SHYAMVIR SINGH

05/03/2005

U.P.

SUNIL

POWER LIFT.

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/053

  1.  

VYOM BHARDWAJ

MUMESH SHARMA

16/06/2002

U.P.

SUNIL

POWER LIFT.

A-19 B

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/054

  1.  

LOVE KUSH SINGH

CHANDAN SINGH

20/06/2006

U.P.

PARMOD D.

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/055

  1.  

ADITYA TOMAR

RAMVIR SINGH

04/05/2007

U.P.

PARMOD D.

POWER LIFT.

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/056

  1.  

PARAS YADAV

MEVA RAM YADAV

01/01/2002

U.P.

PARMOD D.

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/057

  1.  

LOVE KUSH SINGH

CHANDAN SINGH

20/06/2006

U.P.

PARMOD D.

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/058

  1.  

ADITYA TOMAR

RAMVIR SINGH

04/05/2007

U.P.

PARMOD D.

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/059

  1.  

PARAS YADAV

MEVA RAM YADAV

01/01/2002

U.P.

PARMOD D.

POWER LIFT.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/060

  1.  

R. PANDU

R. JAGGAIAH

01/03/2003

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/061

  1.  

K. ADHITYA

K. BHASKER

22/11/2002

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/062

  1.  

BANOTH MALSUR

B. VEERANNA

01/04/2004

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/063

  1.  

BANOTH  VAMSHI

B. BALAJI

17/08/2004

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/064

  1.  

BANOTH  THARUN

B. BALA

20/11/2005

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/065

  1.  

DHARAVATH ANIL

D RAJU

15/08/2004

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/066

  1.  

UDAY KIRAN

M. VENKATAIAH

12/11/2003

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/067

  1.  

M. BHARATH

M. SAILU

16/05/2005

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/068

  1.  

P. HEMANTH

VENKATESWARLU

01/01/2004

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/069

  1.  

M. MURLI BABU

M. EARIYA NAYAK

19/08/2003

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/070

  1.  

G. PAWAN KUMAR

G. VENKATAIAH

24/12/2001

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/071

  1.  

M. SAI KIRAN

M VENKATAIAH

04/06/2002

TELANGANA

MALLESH

KABADDI

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/072

  1.  

PRAFUL RITHICK K.

KARTHIBAN M.

23/12/2006

TAMILNADU

SIVASANKAR

3000 MTRSS.

U-17 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/073

  1.  

T.S. SANGAVI

A.T. SRIKUMAR

08/08/1999

TAMILNADU

SIVASANKAR

TKD

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/074

  1.  

S. HELAN

K. SRIDHAR

21/07/2000

TAMILNADU

SIVASANKAR

CARROM

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/075

  1.  

PRANAV S.

SESHADRINATHAN L.

15/11/2004

TAMILNADU

SIVASANKAR

CHESS

U-17 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/076

  1.  

ANDREW VINCENT

FRANKLIN VINCENT

26/06/2010

TAMILNADU

SIVASANKAR

SHOT PUT

U-14 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/077

  1.  

GNANA YOGAN

PRABAKARAN

17/11/2010

TAMILNADU

SIVASANKAR

SHOT PUT

U-14 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/078

  1.  

HARIHARAN S.

SURESH M.

11/06/2005

TAMILNADU

SIVASANKAR

200 MTRSS.

 

PARTICIP

 

NSM-20-21/PSM/MAT/079

  1.  

DHANUSH K

KALIRAJ S.

02/07/2004

TAMILNADU

SIVASANKAR

3000 MTRSS.

U-17 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/080

  1.  

DINESH KUMAR R.

RAMAKRISHANAN P.

19/09/2005

TAMILNADU

SIVASANKAR

SHOT PUT

U-17 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/081

  1.  

NIRMAL M.

MANI S.

19/02/1998

TAMILNADU

SIVASANKAR

200 MTRSS.

A-19 B

PARTICIP

 

NSM-20-21/PSM/MAT/082

  1.  

ABISHEK S.

SANKAR P.

21/09/2000

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

SHOT PUT

A-19 B

PARTICIP

 

NSM-20-21/PSM/MAT/083

  1.  

SHAISRUTHI E.

ETHIRAJ M.

05/12/2008

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

3OOO MTRS

U-14 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/084

  1.  

SARNITHA S.

SUBRAMANIYAN P.

25/12/2006

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

200 MTRSS.

U-14 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/085

  1.  

GOBIKA SREE N.

NAGARAJAN M.

02/10/2006

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

100 MTRSS.

U-14 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/086

  1.  

KAVI KOYIL A.

AYYANDURAI K.

23/04/2007

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

LONG  JUMP

U-14 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/087

  1.  

RIYA NERIN C.

CHARLES A.

21/09/2006

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

100 MTS.

U-14 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/088

  1.  

DEEPALAKSHMI R.

RAMESH N.

19/07/2003

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

100MTRSS

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/089

  1.  

SHARUMATHY V.

VARADARAJAN M.

20/09/2003

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

SHOT PUT

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/090

  1.  

SANTOSINI R. M.

RAMACHANDRAN

03/10/2000

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

100 MTRSS

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/091

  1.  

VIYAZHIVAN ARASI

ARJUNAN

16/03/2000

TAMILNADU

SIVA (V. RAJA)

JAVALION

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/092

  1.  

P. SUCHITRA

A. PACHAIYAPPAN

18/11/1997

TAMILNADU

SIVA( R. VIGNESHWARAN

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/093

  1.  

J. N. SARASWATHI

A NATARAJAN

22/07/2000

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/094

  1.  

N. DEEPIKA

B. NAGARAJ

24/05/2000

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/095

  1.  

B. POONKUZHALI

M BALAIAH

12/07/1999

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/096

  1.  

D. BHARGAVI

M. DEVENDRAN

23/08/1999

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/097

  1.  

S. LOKESWARI

R. SAKTHIVEL

17/06/2001

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/098

  1.  

M. SARANYA

K. MARI

05/06/2002

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/099

  1.  

V. NARMATHA

K. VELAN

30/08/2001

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/100

  1.  

M. RUPA SHREE

S. MEENAKUMAR

21/06/2002

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/101

  1.  

P. GAYATHRI

P. PANDIYAN

26/01/2001

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/102

  1.  

S. MANGESWARI

V.P. SURAMANI

13/05/2000

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/103

  1.  

K. GAYATHRI

U. KRISHNAN

14/01/2000

TAMILNADU

SIVA(R.VIGNES

KHO KHO

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/104

  1.  

M. SANTHOSH SARAN

S. MURALI

13/04/1999

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/105

  1.  

A GOKUL SRINATH

S. AYYAPPAN

03/10/1999

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/106

  1.  

K. DHANASEKAR

V. KANNIAPPAN

27/05/1998

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/107

  1.  

R. VIGNESH

K. RAMESH

24/09/2000

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/108

  1.  

V. BALAJI

V. VENKATESHAN

23/04/2000

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/109

  1.  

C. NEELAIAH

C. ANJANEYULU

10/02/1998

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/110

  1.  

A. AUGUSTIN

M. ALPHONESE

25/01/2000

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/111

  1.  

S. ARUN

M. SUBRAMANIAN

05/06/1999

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/112

  1.  

G. BAYADESH

R. GANANAVEL

08/03/2001

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/113

  1.  

A. KAMESH

S. ANANDAN

14/02/1999

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/114

  1.  

R. NITHYA KUMAR

R. RAVI

03/10/2000

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/115

  1.  

K. NOBEL NITHI ARASU

M KATHAVARAYAN

11/11/1999

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/116

  1.  

G. MUKESH

P. GOVINDARAJ

13/04/2003

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/117

  1.  

K DINESH

V. KRISHANMOORTHI

28/08/2001

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/118

  1.  

K DHANUSH

S. KAURAI

02/07/2004

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/119

  1.  

S. HARIHARN

M. SURESH

11/06/2005

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/120

  1.  

J. HARI RAM

E. JAYA CHANDRAN

31/08/2004

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/121

  1.  

J. HARI KRISHNA

E. JAYA CHANDRAN

31/08/2004

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/122

  1.  

A. GOPINATHAN

G. ARU,

20/02/2002

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/123

  1.  

B. JAGDISH

M. BALU

13/01/2002

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/124

  1.  

P.BABU

K. PAVADAI

07/05/2000

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/125

  1.  

J. SANTOPANISTIN

JAYASAGAYASATHISH

05/07/2005

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

KHO KHO

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/126

  1.  

KARTHIKA MANIMEGALAL K.

KUMAR L

15/12/2000

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

200 MTRSS. .

A-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/127

  1.  

NEELAIAH CH.

CH. ANJAAYULU

1O/12/1995

TAMILNADU

SIVAP. ILLIYA

3000 MTRS

A-19 B

WINNER

D.O.B

NSM-20-21/PSM/MAT/128

  1.  

ANIL KR.  MALIK

GAGAN MALIK

17/04/1997

ODISHA

MANASVI

VOLLEYBALL

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/129

  1.  

JAYADEV OJHA

SANTOSH KUMAR OJHA

15/04/2001

ODISHA

MANASVI

VOLLEYBALL

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/130

  1.  

DILIP KUMAR ROUT

MAGUNI CHARANA RAUT

10/06/1999

ODISHA

MANASVI

VOLLEYBALL

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/131

  1.  

SUVENDU SHVANTI

ARUNA SHYANTI

10/03/1998

ODISHA

MANASVI

VOLLEYBALL

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/132

  1.  

SAROJ KUMAR SAHOO

MAHENDRA SAHOO

03/03/2000

ODISHA

MANASVI

VOLLEYBALL

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/133

  1.  

PRABINA KUMAR NAYAK

PANCHANANA NAYAK

02/07/1991

ODISHA

MANASVI

VOLLEYBALL

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/134

  1.  

ABHISHEK RAYASAMANT

ANADI CHARAN RAYASAMANT

07/07/1995

ODISHA

MANASVI

VOLLEYBALL

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/135

  1.  

SATYARANJAN NAYAK

HRUSHIKESH NAYAK

18/06/2005

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/136

  1.  

AGNEEJIT ARYA

SANTOSH KUMAR ARYA

09/09/2003

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/137

  1.  

BIKASH NAYAK

KAILASH NAYAK

15/02/2002

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/138

  1.  

S. K. SABIR

JAKIR MOHAMMAD

10/02/2004

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/139

  1.  

PRIYABARTA JENA

PRADIP KUMAR JENA

01/02/2004

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/140

  1.  

ANIL KUMAR SETHI

AKHILA SETHI

15/08/2003

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/141

  1.  

PABITRA MALLIK

PUROSTAM MALLIK

25/02/2002

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/142

  1.  

BALARAM MALLIK

RAHUL MALLIK

09/04/2002

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/143

  1.  

DANDA HARIKRISHNA

DANDA GIRISWAR

24/11/2002

ODISHA

MANASVI

KABADDI

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/144

  1.  

PARDEEP GADARIYA

DUNGAR SINGH GADARIYA

03/06/1999

M.P.

PAWAN YADAV

L/JUMP

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/145

  1.  

PARDEEP LODHI

KRIPAL LODHI

16/04/1997

M.P.

PAWAN YADAV

200 MTRSS

A-19 B

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/146

  1.  

SANTOSH RAWAT

KRISHAN RAWAT

20/06/2001

M.P.

PAWAN YADAV

L/JUMP

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/147

  1.  

KRISHNA CHAUHAN

RAM SINGH CHAUHAN

15/08/2001

M.P.

PAWAN YADAV

2OO MTRS.

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/148

  1.  

SONALI ROUL

AJAYA ROUL

10/04/2005

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/149

  1.  

PRIYADARSHINEE JENA

BEJAYA KUMAR JNA

05/10/2004

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/150

  1.  

ROJI RANI DAS

BIJIYA KUMAR DASH

07/01/2005

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/151

  1.  

SUJATA ROUL

GAJENDRA ROUL

11/03/2005

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/152

  1.  

SOMYASHREE RAY

RATEKANTA RAY

25/04/2006

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/153

  1.  

PRAGYAN PARAMITA RAY

MANSA RANJAN RAY

22/06/2007

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/154

  1.  

ARPITA MAHUNTA

PRAVASH CH. MAHUNTA

30/12/2006

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/155

  1.  

SIPRA PARIDA

SUDHANSHU SEKHAR PARIDA

12/03/2007

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/156

  1.  

SUBHASMITA MAHABHOR

TRILOCHAN MAHABHOI

23/04/2006

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/157

  1.  

MONALISA BARIK

RANJAN BERIK

31/01/2004

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/158

  1.  

BEBINA ROUL

SESHADEB ROUL

27/01/2006

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/159

  1.  

SAI PRIYADARSHINI RAY

SANJAY ROUL

03/07/2005

ODISHA

PRAHCHI MHL

KABADDI

U-17 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/160

  1.  

AADITYA KUMAR

SATISH CHAND

14/08/2002

U.P

JAWAN SINGH

100 MTRSS

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/161

  1.  

ANKIT KUMAR

GAJENDER SINGH

07/08/2002

U.P.

JAWAN SINGH

200 MTRS

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/162

  1.  

SAURABH SHARMA

RAMBABU SHARMA

21/12/2003

U.P.

JAWAN SINGH

200 MTRS

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/163

  1.  

VISHNU KUMAR

BHURA SINGH

15/08/1999

U.P.

JAWAN SINGH

3OOO MTRSS

U-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/164

  1.  

ASHWANI KUSHWAHA

SHRI LAKHAN SINGH

18/12/2001

M.P.

JAWAN SINGH

5000 MTRSS

A-19 B

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/165

  1.  

TARUN

MANOJ KUMAR

08/10/2003

U.P

JAWAN SINGH

D/TRHROW

U-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/166

  1.  

VINAY KUMAR

SUBHACHAND

20/07/2002

U.P

JAWAN SINGH

P/LIFTING

SENIOR

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/167

  1.  

AMBIKA VERMA

RAJPAL VERMA

26/08/2008

M.P.

JAWAN SINGH

3000 MTRSS

U-14 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/168

  1.  

HEMANT KUMAR

PREM KUMAR

13/10/2004

U.P.

JAWAN SINGH

5000 MTRSS

U-17 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/169

  1.  

SURAJ KUMAR

PREM KUMAR

13/10/2004

 

JAWAN SINGH

VOLLEY

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/170

  1.  

SANJAY KUMAR SAHOO

NARAYAN SAHOO

08/05/1995

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/171

  1.  

ABINASH RAYSAMANT

ANANT KISHORE RAYSAMANT

22/04/2000

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/172

  1.  

TRIPATI BEHERA

DAMODAR BEHERA

20/01/2000

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/173

  1.  

PRAKASH BEHERA

DAMODAR BEHERA

19/04/1999

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/174

  1.  

K. LAMINARYAN REDDY

K. LINGAYA REDDY

17/09/2000

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/175

  1.  

JAGDISH SAMAL

GOVIND CHANDRA SAMAL

08/05/1994

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/176

  1.  

DHANESWAR JENA

BAISHANAB CHARAN JENA

20/03/1996

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/177

  1.  

BINOD KUMAR PANDIT

CHANDRA MANI PANDIT

02/10/2001

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/178

  1.  

TAPAN JENA

PADMA NAV JENA

05/03/1998

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/179

  1.  

SOURAJIT TARI

SUBAS TARAI

02/06/1999

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/180

  1.  

AKSHAY KUMAR SETHI

ABHAYA SEITH

20/04/1994

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/181

  1.  

SANTANO KUMAR PRUSTY

MANGULI CHARAN PRUSTY

03/05/1993

ODISHA

PAPUN MALIK

KABADDI

A-19 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/182

  1.  

Harendra Singh Dagur

Dinesh Chandra

26/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

CHESS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/183

  1.  

Sumit Kumar

Uday Singh

01/01/2007

U.P.

TEJESH CH.

CHESS

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/184

  1.  

Nakul Singh

Mahaveer Singh

14/3/2005

U.P.

TEJESH CH.

CHESS

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/185

  1.  

Hemant Singh

Kishan Pal Singh

25/06/2007

U.P.

TEJESH CH.

CHESS

U-14

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/186

  1.  

Madhav Sain

Durga Prasad

3/09/2005

U.P.

TEJESH CH.

T.T.

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/187

  1.  

Yash Sharma

Vijay Sharma

08/07/2006

U.P.

TEJESH CH.

T.T.

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/188

  1.  

Ritik Chauhan

Jogendra Singh

14/08/2006

U.P.

TEJESH CH.

T.T.

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/189

  1.  

Vineet Sharma

Pradeep Sharma

25/07/2007

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-14

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/190

  1.  

Vineet Sharma

Pradeep Sharma

25/07/2007

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-14

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/191

  1.  

Sachin Chaudhary

Lakhan Singh

04/06/2004

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/192

  1.  

Harendra Singh Dagur

Dinesh Chandra

26/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/193

  1.  

Puneet Kumar

Mahesh Chand

10/08/2007

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/194

  1.  

Krishna Sharma

Sujeet Kumar

1/04/2008

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/195

  1.  

Nakul Singh

Mahaveer Singh

14/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/196

  1.  

Bhuvnesh Katara

Rajesh Katara

23/09/2004

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/197

  1.  

Saurabh Joshi

Ishwari Dutt Joshi

25/11/2003

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/198

  1.  

Sandeep Kumar

Ashwani Kumar

08/09/2007

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/199

  1.  

Divyanshu Sharma

Bal Krishan Sharma

13/09/2004

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/200

  1.  

Shravan Thakur

Bhagwan Singh

27/05/2006

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/201

  1.  

Ankur Yadav

Narendra Babu Yadav

01/07/2007

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/202

  1.  

Hemant singh

Kishan Pal Singh

25/06/2007

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/203

  1.  

Kamal Kant

Pramod Kumar

05/07/2008

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/204

  1.  

Vinay Pachori

Devendra Pachori

24/12/2005

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/205

  1.  

Mohit Pathak

Lalit Kishor

17/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/206

  1.  

Madhav Sain

Durga Prasad

03/09/2005

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/207

  1.  

Yash Sharma

Vijay Sharma

08/07/2006

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

U-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/208

  1.  

Ritik Chauhan

Jogendra Singh

14/10/2006

U.P.

TEJESH CH.

TKD

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/209

  1.  

Madhav sain

Durga Prasad

03/09/2005

U.P.

TEJESH CH.

TKD

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/210

  1.  

Yash Sharma

Vijay Sharma

08/07/2006

U.P.

TEJESH CH.

TKD

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/211

  1.  

Ankit Chaudhary

Sheesh Pal Singh

02/04/2004

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/212

  1.  

Saurabh Joshi

Ishwari Dutt Joshi

25/11/2003

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/213

  1.  

Mohit Saraswat

Ashok Saraswat

19/05/2006

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/214

  1.  

Ritik Chauhan

Jogendra Singh

14/10/2006

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/215

  1.  

Bhuvnesh Katara

Rajesh Katara

23/09/2004

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/216

  1.  

Hemant Singh

Kishan Pal Singh

25/06/2007

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/217

  1.  

Vikas

Rajvir Singh

05/03/2004

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/218

  1.  

Puneet Kumar

Mahesh Chand

10/08/2007

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/219

  1.  

Harendra singh Dagur

Dinesh Chandra

26/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/220

  1.  

Sachin Chaudhary

Lakhan Singh

04/06/2004

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/221

  1.  

Dipesh Ashok

Mahesh Chand

14/11/2003

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/222

  1.  

Ghanshyam Sharma

Shyam Babu

27/11/2007

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-14

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/223

  1.  

Ankit Chaudhary

Sheesh Pal Singh

02/04/2004

U.P.

TEJESH CH.

VOLLEYBALL

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/224

  1.  

Harendra singh Dagur

Dinesh Chandra

26/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

VOLLEYBALL

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/225

  1.  

Sachin Chaudhary

Lakhan Singh

04/06/2004

U.P.

TEJESH CH.

VOLLEYBALL

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/226

  1.  

Krishna Sharma

Sujeet Kumar

01/04/2008

U.P.

TEJESH CH.

VOLLEYBALL

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/227

  1.  

Hemant Singh

Kishan Pal Singh

25/06/2007

U.P.

TEJESH CH.

VOLLEYBALL

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/228

  1.  

Vinay Pachori

Devendra Pachori

24/12/2005

U.P.

TEJESH CH.

VOLLEYBALL

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/229

  1.  

Mohit Pathak

Lalit Kishor Sharma

17/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

VOLLEYBALL

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/230

  1.  

Kuvar Singh

Atar Singh

10/10/2000

U.P.

TEJESH CH.

400 MTRS

A-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/231

  1.  

Sonu Singh

Nahal Singh

22/10/2009

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/232

  1.  

Krishna Sharma

Sujeet Kumar

01/04/2008

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/233

  1.  

Hemant Singh

Kishan Pal Singh

25/06/2007

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-14

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/234

  1.  

Kapil Chhonkar

Dharamveer Singh

20/09/2008

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/235

  1.  

Ankur Yadav

Narendra Babu Yadav

01/07/2007

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/236

  1.  

Jeet Kumar

Udham Singh

19/10/2007

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/237

  1.  

Kamal Kant

Pramod Kumar

05/07/2008

U.P.

TEJESH CH.

 200 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/238

  1.  

Sandeep Kumar

Ashwani Kumar

08/09/2007

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/239

  1.  

Sumit Kumar

Uday Singh

01/01/2007

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-14

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/240

  1.  

Puneet Kumar

Mahesh Chandra

10/08/2007

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/241

  1.  

Hemant Singh

Kishan Pal Singh

25/06/2007

U.P.

TEJESH CH.

400 MTRS

U-14

CANCEL

 

NSM-20-21/PSM/MAT/242

  1.  

Ankur Yadav

Narendra Babu Yadav

01/07/2007

U.P.

TEJESH CH.

200 MTR

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/243

  1.  

Jeet Kumar

Udham Singh

19/10/2007

U.P.

TEJESH CH.

400 MTRS

U-14

CANCEL

 

NSM-20-21/PSM/MAT/244

  1.  

Kamal Kant

Pramod Kumar

05/07/2008

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/245

  1.  

Sandeep Kumar

Ashwani Kumar

08/09/2007

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/246

  1.  

Puneet Kumar

Mahesh Chandra

10/08/2007

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-14

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/247

  1.  

Puneet Kumar

Mahesh Chandra

10/08/2007

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-14

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/248

  1.  

Yash sharma

Vijay sharma

08/07/2006

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/249

  1.  

Bhuvnesh katara

Rajesh katara

23/09/2004

U.P.

TEJESH CH.

SHOT PUT

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/250

  1.  

Shravan thakur

Bhagwan singh

27/05/2006

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/251

  1.  

Ankit chaudhary

Sheeshpal singh

02/04/2004

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/252

  1.  

Sachin chaudhary

Lakhan singh

04/06/2004

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/253

  1.  

Harendra singh dagur

Dinesh chandra

26/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

SHOT-PUT

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/254

  1.  

Bhuvnesh katara

Rajesh katara

23/09/2004

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/255

  1.  

Sachin chaudhary

Lakhan singh

04/06/2004

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/256

  1.  

Harendra singh dagur

Dinesh chandra

26/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

Short put

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/257

  1.  

Harendra singh dagur

Dinesh chandra

26/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

3000 MTRS

U-17

RUNNERF

 

NSM-20-21/PSM/MAT/258

  1.  

Divyanshu Sharma

Bal Kishan Sharma

13/09/2004

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/259

  1.  

Vipul Kashyap

Laxmi Narayan

04/10/2005

U.P.

TEJESH CH.

100  MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/250

  1.  

Vipul Kashyap

Laxmi Narayan

04/10/2005

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/261

  1.  

Mohit Saraswat

Ashok Saraswat

19/05/2006

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/262

  1.  

Nakul Singh

Mahaveer Singh

14/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-17

PARTICIPT

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/263

  1.  

Nakul Singh

Mahaveer Singh

14/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-17

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/264

  1.  

Sourabh Joshi

Ishwari Dutt Joshi

25/11/2003

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-17

PARTICIPT

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/265

  1.  

Anmol Kumar

Shyam Sunder

24/08/2006

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-17

PARTICIP

 

NSM-20-21/PSM/MAT/266

  1.  

Abhishek Chaudhary

Lal Singh

16/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/267

  1.  

Abhishek Chaudhary

Lal Singh

16/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/268

  1.  

Vikash

Rajveer Singh

05/03/2004

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/269

  1.  

Vikash

Rajveer Singh

05/03/2004

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/270

  1.  

Vikash

Rajveer Singh

05/03/2004

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/271

  1.  

Mohit Pathak

Lalit Kishor

17/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

U-17

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/272

  1.  

Mohit Pathak

Lalit Kishor

17/03/2005

U.P.

TEJESH CH.

KABADDI

U-17

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/273

  1.  

Vinay Pachouri

Devendra Pachouri

24/12/2005

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/274

  1.  

Krishna Kumar

Pramod Kumar

15/06/2005

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/275

  1.  

Ishwar Das

Shiv Raj Singh

20/10/2002

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/276

  1.  

Vishal Singh

Lokendra Kumar

02/08/2003

U.P.

TEJESH CH.

3000 MTRS

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/277

  1.  

Sonvir Singh

Ram Kishan Singh

18/07/1998

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS

A-19

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/278

  1.  

Diksha sharma

Devdutt sharma

09/07/2005

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17 G

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/279

  1.  

Priyanka kumari

Sugriv singh

05/06/2006

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS.

U-17 G

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/280

  1.  

Nikita mittal

Yogesh mittal

12/07/2003

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS.

U-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/281

  1.  

SANEHA

Udham singh

14/12/2005

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS.

U-17 G

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/282

  1.  

Apoorva yadav

Mukesh kumar yadav

01/03/2003

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS.

U-19 G

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/283

  1.  

Ankita yadav

Tej pratap singh

21/05/2006

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRS

U-17 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/284

  1.  

Diksha sharma

Chandrakant sharma

25/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS.

U-17 G

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/285

  1.  

Varnika kapoor

Santosh kapoor

06/03/2004

U.P.

TEJESH CH.

200MTRS.

U-17 G

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/286

  1.  

Nikita mittal

Yogesh mittal

12/07/2003

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/287

  1.  

Apoorva yadav

Mukesh yadav

01/03/2003

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/288

  1.  

saneha

Udham singh

14/12/2005

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/289

  1.  

Somya tripathi

Mool chand tripathi

26/03/2007

 

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/290

  1.  

Priyanka kumari

Sugriv singh

05/06/2006

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/291

  1.  

Varnika kapoor

Santosh kapoor

06/03/2004

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/292

  1.  

Ankita yadav

Tej pratap singh

21/05/2006

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/293

  1.  

Diksha sharma

Devdutt sharma

09/07/2005

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/294

  1.  

Diksha sharma

Chandrakant sharma

25/04/2006

U.P.

TEJESH CH.

KHO KHO

A-19 G

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/295

  1.  

Somya  tripathi

Mool chand tripathi

26/03/2007

U.P.

TEJESH CH.

100 MTRS. G

U-14 G

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/296

  1.  

Diksha sharma

Devdutt sharma

09/05/2005

U.P.

TEJESH CH.

CHESS

 

 

NAME

NSM-20-21/PSM/MAT/297

  1.  

Yatendra Singh

Rajvir Singh

25/12/200

RAJASTHAN

TEJESH CH.

400 MTRS

A-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/298

  1.  

Vishal Singh

Nabav Singh

18/06/2003

RAJASTHAN

TEJESH CH.

400 MTRS

U-19

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/299

  1.  

Vijay Ashok Gupta

Ashok Gupta

08/09/2003

MAHARASHTRA

TEJESH CH.

5000 MTRS

U-19

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/300

  1.  

Shah faisal

Shah  Alam

05/05/2008

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRSS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/301

  1.  

Mig Pawan Yadav

Chandar Pati Yadav

12/10/1999

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

A-19

RUNNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/302

  1.  

Monu Pal

Virendra Pal

09/05/2005

U.P.

TEJESH CH.

200 MTRSS

U-17

PARTICIPT

 

NSM-20-21/PSM/MAT/303

  1.  

ADIL

 

 

DELHI

POLLARD

5OOO MTRS

U-17 B

WINNER

 

NSM-20-21/PSM/MAT/304

  1.  

Saurabh Joshi

Ishwari Dutt Joshi

25/11/2003

U.P.

TEJESH CH.

LONG JUMP

A-19 B

3RD

 

NSM-20-21/PSM/MAT/305

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/306

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/307

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/308

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/309

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/310

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/311

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/312

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/313

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/314

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/315

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/316

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/317

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/318

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/319

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/320

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/321

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/322

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/323

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/324

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/325

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/326

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/327

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/328

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/329

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/330

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/331

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/332

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/333

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/334

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/335

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/336

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/337

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/338

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/339

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NSM-20-21/PSM/MAT/339

 

3rd National School Games at Karnal, Haryana (FROM 29TH TO 31ST DEC., 2016)

FOOTBALL

GAME/STATEUNDER-17 UNDER 14 BOYS 
1ST     
2ND     
3RD    
3RD    

KABADDI

GAME/STATEUNDER-17 UNDER 14 BOYS 
1ST  HARYANA HARYANA 
2ND     
3RD    
3RDDELHI   

VOLLEYBALL

POSITION/STATEUNDER-17   
1STUTTAR PARDESH   
2NDHARYANA   
3RDDELHI   

 

2nd National School Games at Delhi (FROM 29TH TO 31ST DEC., 2016)

FOOTBALL

GAME/STATEUNDER-17UNDER-19 GIRLSUNDER 14 BOYS 
1ST HARYANAHARYANAHARYANA 
2ND MAHARASHTRADELHIMAHARSHTRA 
3RDHARYANA-2 HARYANA-2 
3RDUTTARAKHAND   

KABADDI

GAME/STATEUNDER-17UNDER-19 GIRLSUNDER 14 BOYSUNDER-14 GIRLS
1ST HARYANA HARYANAHARYANADELHI
2ND DELHI DELHI G.R. 
3RDDELHI CHANDIGARH 
3RDRAJASTHAN   

VOLLEYBALL

POSITION/STATEUNDER-19UNDER-19 GIRLSUNDER 17 BOYSUNDER- 17 GIRLS
1ST DELHIHARYANAHARYANAUTTARAKHAND
2ND U.P. GRAMINDELHIPUNJABDELHI
3RDU.P. WEST U.P. GRAMINDELHI N.C.R
3RD    

THROW-BALL

POSITION/STATEUNDER-19 BOYSUNDER-19 GIRLS
1STMADHYA PARDESH 
2NDTAMILNADU 
3RDDELHI 

 

2ND NATIONAL SCHOOL GAMES AT BHOPAL-2016

CERTIFICATE  NUMBERS FOR BHOPAL NATIONAL-2016

GAME:- KABADDI

S. NO.

STATE

TOTAL PLAYERS

TOTAL OFFICIALS

POSITION

CERTIFICATE NO.

1

HARYANA

12

2

1ST

001-014

2

MUMBAI

12

2

2ND

015-028

3

CHANDIGARH

12

2

3rd

029-042

4

MADHYA PARDESH

12

2

3RD

043-056

5

DELHI

12

2

NIL

057-070

6

NEW DELHI

12

2

NIL

071-084

7

HARYANA-2

12

2

NIL

085-098

8

MAHARASHTRA

12

2

NIL

099-112

9

DELHI N.C.R.

12

2

NIL

113-126

10

M.P.-BHOPAL

12

2

NIL

127-140

11

 

 

 

 

 

12

TOTAL

120

20

 

001-140

 

 

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- FOOTBALL

S. NO.

STATE

TOTAL PLAYERS

TOTAL OFFICIALS

TOTAL CERTIFICATE

POSITION

CERTIFICATE NO.

1

HARYANA

16

2

18

1ST

141-158

2

CHANDIGAR

16

2

18

2ND

159-176

3

MAHARASHTRA

16

2

18

3rd

177-194

4

DELHI

16

2

18

3RD

195-212

5

MADHYA PARDESH

16

2

18

NIL

213-230

6

MUMBAI

12

2

14

NIL

231-244

7

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

10

TOTAL

92

12

104

 

141-244

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- BADMINTON

S. NO.

NAME OF PLAYERS

STATE

AGE GROUP

CATEGORY

POSITION

CERTIFICATE NO.

    1

ANERI KOTAK

GUJRAT

    U-14

GIRLS

1ST

245

2

DHARNA

DELHI

U-14

GIRLS

2ND

246

3

VAISHANAVI CHAUHAN

M.P.

U-14

GIRLS

3RD

247

    4

VERIFICATION PENDING

 

    U-14

GIRLS

 

248

5

VERIFICATION PENDING

 

    U-14

GIRLS

 

249

6

RIDHAM

M.P.

    U-14

BOYS

1ST

250

7

ANKUR YADAV

M.P.

    U-14

BOYS

2ND

251

8

MUNESH  CHOKSHI

M.P.

    U-14

BOYS

3RD

252

9

VERIFICATION PENDING

 

    U-14

BOYS

NIL

253

10

VERIFICATION PENDING

 

    U-14

BOYS

NIL

254

11

SHIVANI JAISWAL

M.P.

U-17

GIRLS

1ST

255

12

TANYA

DELHI

U-17

GIRLS

2ND

256

13

NIKITA VERMA

DELHI

U-17

GIRLS

3RD

257

14

PHALAK

M.P.

U-17

GIRLS

3RD

258

15

VERIFICATION PENDING

 

 

 

NIL

259

16

DIVYA PATEL

M.P.

U-17

BOYS

1ST

260

17

BHUPENDER KACHOLE

M.P.

U-17

BOYS

2ND

261

18

VERIFICATION PENDING

 

 

 

3RD

262

19

MANAS CHOKSE

M.P.

U-17

BOYS

NIL

263

20

VERIFICATION PENDING

 

 

 

NIL

264

21

VINAY

DELHI

U-19

BOYS

1ST

265

22

SATISH RAJPUT

M.P.

U-19

BOYS

2ND

266

23

ANKIT MALVIYA

M.P.

U-19

BOYS

3RD

267

24

SHIVAM

M.P.

U-19

BOYS

3RD

268

25

PRANJAL

M.P.

U-19

BOYS

NIL

269

26

KESHAV

HARYANA

U-19

BOYS

NIL

270

27

 

 

 

 

 

 

28

 

 

 

 

 

 

29

 

 

 

 

 

 

30

 

 

 

 

 

 

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- CHESS

S. NO.

NAME OF PLAYERS

STATE

AGE GROUP

CATEGORY

POSITION

CERTIFICATE NO.

    1

ANKIT GOLYA

M.P.

U-14

BOYS

       1ST

271

2

GOURAV JAISWAL

M.P.

U-14

BOYS

2ND

272

3

SHAKSHAM VYAS

M.P.

U-14

BOYS

3RD

273

    4

VAISHNAVI CHAUHAN

M.P.

U-14

GIRLS

       1ST

274

5

VERIFICATION PENDING

 

U-14

GIRLS

2ND

275

6

VERIFICATION PENDING

 

U-14

GIRLS

3RD

276

7

SHIVAN JAISWAL

M.P.

U-17

GIRLS

       1ST

277

8

NIKITA VERMA

DELHI

U-17

GIRLS

2ND

278

9

VERIFICATION PENDING

 

U-17

GIRLS

3RD

279

10

TAHIR MANSOORI

M.P.

U-17

BOYS

       1ST

280

11

BHUPENDER KACHOLI

M.P.

U-17

BOYS

2ND

281

12

KARTIK LAKHERA

M.P.

U-17

BOYS

3RD

282

13

VERIFICATION PENDING

DELHI

U-19

BOYS

       1ST

283

14

SANDEEP SINGH

HARYANA

U-19

BOYS

2ND

284

15

KESHAV S/O BRAHMDUTT

HARYANA

U-19

BOYS

3RD

285

16

VERIFICATION PENDING

M.P.

U-19

BOYS

3RD

286

 

CERTIFICATE  NUMBER SUMMERY

 

S. NO.

GAME

TOTAL PLAYERS

OFFICIAL

TOTAL CERTIFICATES

CERTIFICATE NO.

1

KABADDI

120

20

140

001 TO 140

2

FOOTBALL

092

12

104

141 TO 244

3

BADMINTON

25

NIL

025

245 TO 270

4

CHESS

16

NIL

16

271 TO 286

5

ATHLETICS

124

NIL

124

287 TO 410

6

OFFICIAL INDIVIDUAL EVENTS

NIL

30

30

411 TO 441

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- ATHLETICS

S. NO.

NAME OF PLAYERS

STATE

AGE GROUP

GROUP

EVENT

POSITION

CERTIFICATE NO.

1

AFRUJA HUSSAIN

TELENGANA

U-14

GIRLS

100 MTR

1ST

287

2

SHAIK SHABANA

TELENGANA

U-14

GIRLS

100 MTR

2ND

288

3

VERIFICATION PENDING

 

U-14

GIRLS

100 MTR

3RD

289

4

AFRUJA HUSSAIN

TELENGANA

U-14

GIRLS

200 MTR

1ST

290

5

SHAIK SHABANA

TELENGANA

U-14

GIRLS

200 MTR

2ND

291

6

VERIFICATION PENDING

 

U-14

GIRLS

200 MTR

3RD

292

7

JAI SHARMA

DELHI

U-14

BOYS

100 MTR

1ST

293

8

MANTHAN

NEW DELHI

U-14

BOYS

100 MTR

2ND

294

9

HARSHIT KHAPRA

HARYANA

U-14

BOYS

100 MTR

3RD

295

10

PRATEEK

DELHI

U-14

BOYS

200 MTR

1ST

296

11

SAMANJEET

M.P.

U-14

BOYS

200 MTR

2ND

297

12

TANISH SHARMA

M.P.

U-14

BOYS

200 MTR

3RD

298

13

DHARNA

DELHI

U-14

GIRLS

SHOTPUT

1ST

299

14

VERIFICATION PENDING

 

U-14

GIRLS

SHOTPUT

2ND

300

15

VERIFICATION PENDING

 

U-14

GIRLS

SHOTPUT

3RD

301

16

MANTHAN

NEW DELHI

U-14

BOYS

LG. JUMP

       1ST

302

17

PRATEEK

DELHI

U-14

BOYS

LG. JUMP

2ND

303

18

JAI  SHARMA

DELHI

U-14

BOYS

LG. JUMP

3RD

304

19

VERIFICATION PENDING

HARYANA

U-14

BOYS

LG. JUMP

NIL

305

20

PARTEEK KHARTI

DELHI

U-14

BOYS

SHOT PUT

       1ST

306

21

JAY SHARMA

DELHI

U-14

BOYS

SHOT PUT

2ND

307

22

YASH GARG

NEW DELHI

U-14

BOYS

SHOT PUT

3RD

308

23

VERIFICATION PENDING

M.P.

U-14

BOYS

SHOT PUT

NIL

309

24

VERIFICATION PENDING

 

 

 

 

 

310

25

SAPNA RAWAT

TELENGANA

U-17

GIRLS

100 MTR

1ST

311

26

R. HARINI

TELENGANA

U-17

GIRLS

100 MTR

2ND

313

27

VERIFICATION PENDING

 

U-17

GIRLS

100 MTR

 

313

28

VERIFICATION PENDING

 

U-17

GIRLS

100 MTR

 

314

29

STEV AUGUSTINE

TELENGANA

U-17

BOYS

100 MTR

1ST

315

30

MD IMTEYAJ  AHMED

TELENGANA

U-17

BOYS

100 MTR

2ND

316

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- ATHLETICS

S. NO.

NAME OF PLAYERS

STATE

AGE G

ROUP

GROUP

EVENT

POSITION

CERTIFICATE NO.

31

AKASH

TELENGANA

U-17

BOYS

100 MTR

3RD

317

32

VERIFICATION PENDING

TELENGANA

U-17

BOYS

100 MTR

 

318

33

VERIFICATION PENDING

TELENGANA

   U-17

BOYS

100 MTR

 

319

34

VIKAS

U.P.

   U-17

BOYS

200 MTR

1ST

320

35

YAMAN

DELHI

   U-17

BOYS

200 MTR

2ND

321

36

NEERAJ

U.P.

   U-17

BOYS

200 MTR

3RD

322

37

VERIFICATION PENDING

 

   U-17

BOYS

200 MTR

 

323

38

SOURAV KUMAR

TELENGANA

U-17

BOYS

400 MTR

1ST

324

39

NISHU

TELENGANA

U-17

BOYS

400 MTR

2ND

325

40

SUMIT TOMAR

TELENGANA

U-17

BOYS

400 MTR

3RD

326

41

VERIFICATION PENDING

TELENGANA

U-17

BOYS

400 MTR

 

327

42

PRADEEP

U.P.

U-17

BOYS

800 MTR

       1ST

328

43

ABHYA PATEL

U.P.

U-17

BOYS

800 MTR

2ND

329

44

JATIN

U.P.

U-17

BOYS

800 MTR

3RD

330

45

RAVI

HARYANA

   U-17

BOYS

800 MTR

3RD

331

46

VERIFICATION PENDING

 

 

 

 

 

332

47

ANAND KUMAR

U.P.

   U-17

BOYS

1600 MTR

       1ST

333

48

SUMIT

TELENGANA

   U-17

BOYS

1600 MTR

2ND

334

49

SAHIL

DELHI

   U-17

BOYS

1600 MTR

3RD

335

50

VERIFICATION PENDING

 

   U-17

BOYS

1600 MTR

 

336

51

VERIFICATION PENDING

 

   U-17

BOYS

1600 MTR

 

337

52

PANKAJ YADAV

U.P.

   U-17

BOYS

3000 MTR

       1ST

338

53

SAURAV KUMAR

TELENGANA

   U-17

BOYS

3000 MTR

2ND

339

54

NISHU

TELENGANA

   U-17

BOYS

3000 MTR

3RD

340

55

VERIFICATION PENDING

 

   U-17

BOYS

3000 MTR

 

341

56

SURJIT

U.P.

   U-17

BOYS

5000 MTR

       1ST

342

57

JAYVIND

U.P.

   U-17

BOYS

5000 MTR

2ND

343

58

SAURAV KUMAR

TELENGANA

   U-17

BOYS

5000 MTR

3RD

344

59

VERIFICATION PENDING

HARYANA

   U-17

BOYS

5000 MTR

 

345

60

VERIFICATION PENDING

DELHI

U-17

BOYS

5000 MTR

 

346

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- ATHLETICS

S. NO.

NAME OF PLAYERS

STATE

AGE GROUP

GROUP

EVENT

POSITION

CERTIFICATE NO.

61

PHALAK

M.P.

U-17

GIRLS

SHOT-PUT

1ST

347

62

TANYA

DELHI

U-17

GIRLS

SHOT-PUT

2ND

348

63

VERIFICATION PENDING

 

U-17

GIRLS

SHOT-PUT

3RD

349

64

PHALAK

M.P.

U-17

GIRLS

DISCUSS

1ST

350

65

NIKITA VERMA

DELHI

U-17

GIRLS

SHOT-PUT

2ND

351

66

HARSH DHAKA

DELHI

U-17

BOYS

SHOT-PUT

1ST

352

67

CIPPY SOOD

NEW DELHI

U-17

BOYS

SHOT-PUT

2ND

353

68

SUSHIL DAGAR

DELHI

U-17

BOYS

SHOT-PUT

3RD

354

69

AKASH BORAH

TELENGANA

U-17

BOYS

LONG JUMP

1ST

355

70

STEV AUGUSTINE

TELENGANA

U-17

BOYS

LONG JUMP

2ND

356

71

MD. IMTIYAAZ

TELENGANA

U-17

BOYS

LONG JUMP

3RD

357

72

PAWAN

DELHI

U-17

BOYS

LONG JUMP

NIL

358

73

KHUSHHAAL

NEW DELHI

U-17

BOYS

LONG JUMP

NIL

359

74

RITIK

NEW DELHI

U-17

BOYS

LONG JUMP

NIL

360

75

STEVE AUGUSTINE

TELENGANA

U-17

BOYS

4X100 RELA

1ST

361

76

NISHU

TELENGANA

U-17

BOYS

4X100 RELA

1ST

362

77

MD IMTIYAJ AHMAD

TELENGANA

U-17

BOYS

4X100 RELA

1ST

363

78

SAURAV KUMAR

TELENGANA

U-17

BOYS

4X100 RELA

1ST

364

79

PRADEEP

U.P.

U-17

BOYS

4X100 RELA

2ND

365

80

VIPIN

U.P.

U-17

BOYS

4X100 RELA

2ND

366

81

NEERAJ

U.P.

U-17

BOYS

4X100 RELA

2ND

367

82

ANAND

U.P.

U-17

BOYS

4X100 RELA

2ND

368

83

VISHAL

DELHI

U-17

BOYS

4X100 RELA

3RD

369

84

HARSH DHAKA

DELHI

U-17

BOYS

4X100 RELA

3RD

370

85

DEEPAK

DELHI

U-17

BOYS

4X100 RELA

3RD

371

86

VINEET

DELHI

U-17

BOYS

4X100 RELA

3RD

372

87

VERIFICATION PENDING

M.P.

 

 

 

 

373

88

VERIFICATION PENDING

M.P.

 

 

 

 

374

89

VERIFICATION PENDING

M.P.

 

 

 

 

375

90

VERIFICATION PENDING

M.P.

 

 

 

 

376

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- ATHLETICS

S. NO.

NAME OF PLAYERS

STATE

AGE GROUP

GROUP

EVENT

POSITION

CERTIFICATE NO.

91

HAPPY GULIA

HARYANA

U-17

BOYS

DISCUSS

       1ST

377

92

HARSH DHAKA

DELHI

U-17

BOYS

DISCUSS

2ND

378

93

 TARUN BHURI

M.P.

U-17

BOYS

DISCUSS

3RD

379

94

PARMOD KUSHIKAR

M.P.

U-17

BOYS

DISCUSS

 

380

95

CIPPY SOOD

NEW DELHI

U-17

BOYS

DISCUSS

 

381

96

GURUDEV

HARYANA

U-19

BOYS

100 MTR

       1ST

382

97

RAVINDRA

U.P.

U-19

BOYS

100 MTR

2ND

383

98

SHIVAM

M.P.

U-19

BOYS

100 MTR

3RD

384

99

SUMIT S/O RAMPAL

HARYANA

   U-19

BOYS

100 MTR

 

385

100

RAJKUMAR

U.P.

   U-19

BOYS

400 MTR

       1ST

386

101

VIKASH

U.P.

   U-19

BOYS

400 MTR

2ND

387

102

SUNIL

M.P.

   U-19

BOYS

400 MTR

3RD

388

103

VERIFICATION PENDING

 

 

 

 

 

389

104

ANAND RUHELA

BHOPAL

   U-19

BOYS

800 MTR

       1ST

390

105

AJAY

U.P.

   U-19

BOYS

800 MTR

2ND

391

106

PANKAJ

HARYANA

   U-19

BOYS

800 MTR

3RD

392

107

VERIFICATION PENDING

 

   U-19

BOYS

800 MTR

 

393

108

RAM SAJEEVAN

U.P.

   U-19

BOYS

1500 MTR

       1ST

394

109

RAVI

U.P.

   U-19

BOYS

1500 MTR

2ND

395

110

SUNIL YADAV

M.P.

   U-19

BOYS

1500 MTR

3RD

396

111

VERIFICATION PENDING

 

   U-19

BOYS

1500 MTR

 

397

112

SATENDER

U.P.

   U-19

BOYS

3000 MTR

       1ST

398

113

CHANDERVEER SINGH

U.P.

   U-19

BOYS

3000 MTR

2ND

399

114

VINAY DABAS

DELHI

   U-19

BOYS

3000 MTR

3RD

400

115

VERIFICATION PENDING

M.P.

   U-19

BOYS

3000 MTR

 

401

116

SAURABH

HARAYANA

   U-19

BOYS

LNG JUMP

       1ST

402

117

SATENDER YADAV

U.P.

   U-19

BOYS

LNG JUMP

2ND

403

118

SUNIL YADAV

M.P.

   U-19

BOYS

LNG JUMP

3RD

404

119

SHIVAM YADAV

M.P.

   U-19

BOYS

LNG JUMP

 

405

120

NIKHIL LAKHRA

HARYANA

   U-19

BOYS

DISCUSS

1ST

406

CERTIFICATE  NUMBER

GAME:- ATHLETICS

S. NO.

NAME OF PLAYERS

STATE

AGE GROUP

GROUP

EVENT

POSITION

CERTIFICATE NO.

121

HARSHIT KHAPRA

HARYANA

U-19

BOYS

DISCUSS

              2ND

407

122

GODHU SINGH

HARYANA

U-19

BOYS

DISCCUS

3RD

408

123

VERIFICATION PENDING

 

 

 

 

 

409

124

NAMISHA DAHIYA

DELHI

U-19

GIRLS

SHOT-PUT

1ST

410

125

VERIFICATION PENDING

 

 

 

 

 

411

126

VERIFICATION PENDING

 

 

 

 

 

412

127

VERIFICATION PENDING

 

 

 

 

 

413

128

VERIFICATION PENDING

 

   U-19

GIRLS

400 MTR

1ST

414

129

KOMAL RANI

HARYANA

   U-19

GIRLS

400 MTR

2ND 

415

130

VERIFICATION PENDING

 

   U-19

GIRLS

400 MTR

3RD 

416

131

 

 

 

 

 

 

416

132

 

 

 

 

 

 

418

133

 

 

 

 

 

 

419

134

 

 

 

 

 

 

420

135

 

 

 

 

 

 

420

136

 

 

 

 

 

 

422

137

 

 

 

 

 

 

423

138

 

 

 

 

 

 

424

139

 

 

 

 

 

 

425

140

 

 

 

 

 

 

426

141

 

 

 

 

 

 

427

142

 

 

 

 

 

 

428

143

 

 

 

 

 

 

429

144

 

 

 

 

 

 

430

145

 

 

 

 

 

 

431

146

 

 

 

 

 

 

432

147

 

 

 

 

 

 

433

148

 

 

 

 

 

 

434

149

 

 

 

 

 

 

435

150

 

 

 

 

 

 

436

 

 

 

 

 

 

 

  

2ND NATIONAL SCHOOL GAMES AT AMARNATH VIDYA MANDIR, MATHURA, U.P. FROM 21-23 MAY, 2016

LEG CRICKET BOYS 

POSITIONSTATE
1STKARNATAKA
2NDDELHI
3RDODISHA 

LEG CRICKET GIRLS

POSITIONSTATE
1STUTTAR PARDESH
2NDDELHI
3RD

UTTARAKHAND AND 

DELHI N.C.R.

VOLLEY-BALL  (BOYS)

                                                                                                                                                                                                        UNDER-19

 

POSITIONSTATE
1STMAHARASHTRA
2NDDELHI
3RDUK-1

VOLLEY-BALL  (GIRLS)

UNDER 19

POSITIONSTATE
1STMADHYA PARDESH
2NDDELHI
3RD

UTTARAKHAND AND

DELHI N.C.R.

SSCAF national games at faizabad, uttar pardesh

CRICKET 

POSITIONSTATE
1STMAHARASHTRA
2NDTELENGANA
3RDMADHYA PARDESH

LEG CRICKET

POSITIONSTATE
1STDELHI
2NDJAMMU & KASHMIR
3RDHARYANA

VOLLEY-BALL  (BOYS)

UNDER 21

POSITIONSTATE
1STHARYANA
2NDDELHI
3RDMAHARASHTRA

VOLLEY-BALL  (BOYS)

UNDER 21

POSITIONSTATE
1STHARYANA
2NDDELHI
3RDMAHARASHTRA

sscaf 1st national school  games 205-16, faizabad, uttar pardesh

100 MTR(BOYS)

UNDER 19

POSITIONPLAYERSSTATE
1STRAJESH SHARMAAGRA, U.P.
2NDSUNNY PARIHARM.P.
3RDBHUPENDERM.P.

100 MTR(BOYS)

UNDER 17

POSITIONPLAYERSSTATE
1STSAURAVRAJASTHAN
2ND  
3RD  

400MTR(BOYS)

UNDER 19

POSITIONPLAYERSSTATE
1STCHANDER PARKASHU.P.
2NDPUSHPENDER SINGHU.P
3RDMANISHU.P.

3000 MTR(BOYS)

UNDER 19

RANKPLAYERSSTATE
1STRAJESH YADAVU.P.
2NDBRIHESHU.P.
3RDGANGADHARMAHARSHTRA

Special Prize: to Aditya, Nasik, Maharashtra in 3000 mtr. race

 

SHOT-PUT(BOYS)

UNDER 19

POSITIONPLAYERSSTATE
1STISHANTDELHI
2NDHARSHDELHI
3RDKANHAVDELHI

LONG JUMP(BOYS)

UNDER 19

POSITIONPLAYERSSTATE
1STSUMITU.P.
2NDROHITHARYANA
3RDPUSHPENDERU.P.
 

SHOT-PUT (GIRLS)

UNDER 19

POSITIONPLAYERSSTATE
1STNAMISHA DAHIYADELHI
2ND  
3RD  

 

"nach le india" mega dance competition

S.NO.EVENTCATEGORYWINNERRUNNER3rd POSITION
1UNDER 10SOLORASHMI SHRI, TAMILNADUVEDANT SINHA, INDIRAPURAM GAZIABADU, U.P.JEEVIKA, BAWANA, DELHI
2UNDER 12SOLOCHINTANA, TAMILNADUMRIDBHASINI, TAMILNADU AND DAKSH, DELHI COMMBINEKRITIK, TAMINLNADU
3UNDER 12DUETKRITIK AND RASHMISHRI FROM TAMILNADU  
 UNDER 14SOLOJAI, DARSHAN, TAMILNADURADHU. K, TAMILNAUNAINA, G.R. INT. SCHOOL DELHI
 UNDER 14DUETVIDYA AND GAYTRI, TAMILNADUPREETI AND ABHINYA, TAMILNADUNIKITA AND TRUPTI, TULIPS INT. SCHOOL, DELHI
 UNDER 17SOLOSOMYA SRIVASTAVA, JAIPUR, RAJASTHAN  
 UNDER 17GROUPTAMILNADU  
 UNDER 17DUETSHRINATH AND JOSHO THOMAS, TAMILNADU  
 UNDER  19SOLOJYOTI, VAIBAHHAV DANCE ACADEMY, BAWANA, DELHISAHIL, G.S.B.V., K-BLK, MANGOL PURI, DELHIMOHIT DABAS, VAIBAHV DANCE ACADEMY, BAWANA, DELHI
      
      
      
      
      
      

 

1st national school games-2015-16  (ATHLETICS RUSULT)

EVENTWINNERRUNNER3RD 0
100 MTR   
200 MTR   
3000 MTRVIKAS DELHIBRIJ MOHAN U.P. 
LONG JUMP   
SHOT PUT (B)   
SHOTPUT (G)   
    

 

RESULT FOR 1ST NATIONAL SCHOOL GAMES 2015-16 GONDIA, MAHARSHTRA

S.NO.EVENTVENUEWINNERRUNNER3rd POSITION
1LEG CRICKET UNDER 21ERODE, TAMILNADUDELHITAMILNADUMAHARASHTRA
2LEG CRICKET UNDER 19GONDIA, MAHARASHTRADELHITAMILNADUMAHARASHTRA
3CRICKET UNDER 19GONDIA, MAHARASHTRAJAMMUGONDIAUTTARAKHAND
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      

 

VERIFIATION OF CERTIFICATE

VERIFICATION OF CERTIFICATES IS AVAILABLE ONLY WHEN

1.  We received a verification letter from any Govt./Semi-Govt./Institution.  It will be free of cost

2.  Individual verification by players is not available.  But In case you need this verification for Job  you may write a simple application, duly signed by you and forwarded by our State Secretary for verification of  your sports certificate, also mention the reason for verification and name of deptt. where you will submit this verification, with a fees of Rs. 250 (Rupees two hundred fifty only) including postal charges.

ADDRESS FOR VERIFICATION OF SPORTS CERTIFIATE:-  Mr. J.P. VERMA, 67 Ground Floor, My Floor-2, TDI City, Kundli, Sonipat, Haryana-131023